3 sposoby na to jak zapłacić za duże zakupy?

Zepsuła się lodówka? A może właśnie dzisiaj przestał działać telewizor i koniecznie trzeba kupić nowy? Jeśli chodzi o dostępność towarów – nie ma problemu. Zupełnie inaczej jeśli chodzi o dostęp do gotówki. Niestety nie zawsze na koncie jest odpowiednia ilość pieniędzy, aby swobodnie kupić wybrany produkt. Dziś podpowiadamy jak zapłacić za duże zakupy kiedy brakuje gotówki na koncie?

1. Sprzedaż ratalna

Obecnie wiele sklepów sprzedających drogie towary decyduje się na współpracę z bankami. Dzięki temu klient może kupić towar na raty. Za pośrednictwem sprzedawcy w sklepie na wybrany produkt klient zaciąga pożyczkę, którą następnie spłaca w wyznaczonych ratach. Jeśli gwarantem pożyczki jest bank klient musi spłacić nie tylko cenę towaru, ale także odsetki oraz prowizje pobierane przez kredytodawcę.

2. Kredyt w banku

Drugą opcją zdobycia większej gotówki jest skorzystanie z kredytu bankowego. Obecnie otrzymanie pożyczki gotówkowej w banku nie nastręcza większych trudności. Zobowiązanie można zaciągnąć nie tylko w samym oddziale banku, ale także za pośrednictwem aplikacji w telefonie. Często kredyt gotówkowy jest znacznie bardziej opłacalną opcją zapłaty za zakupy aniżeli kupowanie na raty. Wiąże się to przede wszystkim z niższymi odsetkami oraz prowizjami.

3. Karta kredytowa

Karta kredytowa to połączenie najlepszych cech powyższych sposobów pozyskiwania pieniędzy na większe zakupy. Karty kredytowe pozwalają zapłacić za produkty w sklepie gotówką pochodzącą z kredytu bankowego. Raz przyznane pieniądze można wykorzystywać wielokrotnie bez potrzeby wypisywania kolejnych wniosków o kredyt. Niewątpliwą zaletą karty kredytowej jest możliwość ratalnej spłaty zadłużenia, które powstaje na karcie. Raty są zazwyczaj nisko oprocentowane, dzięki czemu ta forma zapłaty za zakupy jest bardziej opłacalna niż zakupy na raty finansowane przez bank. Dodatkową zaletą wielu kart kredytowych jest okres bezodsetkowy. Jeśli właściciel spłaci zadłużenie w okresie wskazanym w umowie wówczas bank nie nalicza odsetek.

Polecane  5 najwygodniejszych sposobów płatności za zakupy w sieci