5 najwygodniejszych sposobów płatności za zakupy w sieci

Zakupy w internecie z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Wystarczy komputer i dostęp do Internetu, aby móc kupić nawet niedostępne w pobliskich sklepach produkty. Zanim jednak rzucisz się w wir zakupowego szaleństwa zobacz, jak możesz zapłacić za kupione artykuły.

1. Za pobraniem

Zakupy za pobraniem są najbezpieczniejszą ze wszelkich innych form kupowania w sieci. Klient wybiera produkt w sklepie składa zamówienie ale płaci za nie dopiero w chwili odbioru paczki od kuriera. Podczas odbioru paczki ma prawo do otworzenia jej i sprawdzenia czy towar zgadza się z zamówieniem. Dopiero po dokładnym sprawdzeniu zakupionych produktów klient uiszcza opłatę za nie. Ta forma płatności pozwala na bezpieczne zakupy w sklepach, których jeszcze nie znasz.

2. Przelew bankowy

W niektórych sklepach za zakupione towary można płacić przelewem bankowym. Po złożeniu zamówienia, na konto klienta przychodzi e-mail z informacjami na jakie konto bankowe należy przelać pieniądze, aby zapłacić za zakupiony towar. Korzystając z tych danych należy wykonać tradycyjny przelew bankowy.

3. Szybkie płatności

Jedną z najczęściej wykorzystywanych form płatności są tzw. szybkie płatności. Na stronie sprzedawcy wystarczy wybrać bank, w którym posiadamy konto, aby już za chwilę zostać przeniesionym na jego stronę. System samoczynnie wypełnia wszystkie pola wymagane do dokonania płatności. Klient sklepu musi jedynie potwierdzić przelew, aby dokonać zapłaty za zakupione artykuły.

Polecane  Karta kredytowa – na co się zdecydować

4. Blik

To jeden z najnowszych wariantów płatności internetowych. Niektóre banki dają możliwość płacenia za pośrednictwem tego systemu swoim klientom. Aby zapłacić za pomocą aplikacji blik należy posiadać telefon komórkowy wyposażony w aplikację bankową. Płatność następuje po wpisaniu w odpowiednią rubrykę na stronie sklepu, kodu pojawiającego się w aplikacji bankowej, a następnie potwierdzenia zapłaty.

5. Karta kredytowa

Na koniec warto wspomnieć o możliwości płacenia za zakupy w sieci również za pomocą kart kredytowych. Po wybraniu odpowiedniej opcji płatności wystarczy wypełnić wskazane pola i zatwierdzić przelew, aby szybko i bez problemów opłacić swoje zakupy.