6 zalet karty kredytowej

Polacy bardzo chętnie korzystają z ułatwień jakie oferują im nowoczesne systemy bankowe. Karty debetowe, karty kredytowe czy płatności mobilne są w naszym kraju bardzo popularne a ilość dokonywanych transakcji bezgotówkowych stale rośnie. Wśród narzędzi umożliwiających płatności bez pośrednictwa gotówki są karty kredytowe. Odpowiadamy na pytanie – dlaczego warto je posiadać.

1. Funkcjonalność

Główną zaletą kart kredytowych jest ich funkcjonalność. Kartę kredytową można wykorzystać do płacenia w sklepie, opłacania należności za zakupy w internecie albo wypłaty gotówki z bankomatów.

2. Dodatkowa gotówka

Pieniądze, którymi dysponuje właściciel karty kredytowej, pochodzą z kredytu udzielonego mu przez bank, dzięki temu zazwyczaj stanowią one dodatkowy zastrzyk gotówki, w chwili gdy comiesięczne dochody już się kończą.

3. Możliwość spłacenia zadłużenia w ratach

Zadłużenie powstałe na karcie kredytowej rozkładane jest na raty, dzięki czemu łatwiejsze staje się jej spłacenie.

4. Okres bez odsetek

Większość banków oferujących karty kredytowe daje klientom czas na spłacenie zadłużenia na preferencyjnych warunkach. Jeśli uda się posiadaczowi spłacić zadłużenie w określonym w regulaminie czasie, w nagrodę nie musi płacić odsetek. W ten sposób karta kredytowa staje się jednym z najlepszych sposobów na tanie pożyczanie gotówki.

5. Dostępność

Karta kredytowa jest jedną z najbardziej dostępnych form kredytowych. Wystarczy złożyć wniosek o kartę w oddziale wybranego banku lub skorzystać z platformy bankowej, którą wybierzemy. Zazwyczaj już po kilku minutach wniosek o kartę zostaje rozpatrzony, a po kilku dniach karta kredytowa trafia w ręce nowego właściciela.

Polecane  Podpisując umowę na kartę kredytową

6. Opcje dodatkowe

Coraz częściej karty kredytowe są wyposażone również w dodatkowe opcje. Przykładem może być karta banku Santander Consumer Bank, która pozwala otrzymywać częściowy zwrot kosztów poniesionych na zakup paliwa do samochodów. Niektóre karty kredytowe są równocześnie kartami rabatowymi pozwalającymi zaoszczędzić pieniądze podczas robienia zakupów w ulubionych sklepach.

Karty kredytowe to bardzo wygodny sposób pożyczania pieniędzy z banków. Umiejętne ich używanie pozwala wykorzystywać pożyczone pieniądze a równocześnie nie ponosić dodatkowych kosztów, takich jak odsetki czy prowizje, które naliczane są w przypadku zwyczajnych kredytów gotówkowych.