Czy warto tak naprawdę mieć kartę kredytową?

Posiadanie karty kredytowej w takim kraju jak Polska nie jest póki co standardem. W dalszym ciągu spora część Polaków obawia się nieco kart kredytowych – cóż, pod tym względem akurat daleko nam do takich Amerykanów, czyli narodu, w którym bez karty kredytowej ciężko w ogóle wyobrazić sobie swoje życie.

Nie jest powiedziane, że musimy naśladować Zachód w dosłownie wszystkim, prawda jest jednakże taka, iż bez najmniejszego cienia wątpliwości karta kredytowa ma bardzo wiele zalet.

Przede wszystkim będziemy bardziej niezależni finansowo

Czyli jeżeli nie będziemy mieli własnych pieniędzy, ale będziemy musieli coś kupić – może nie tyle musieli, co po prostu chcieli, jak najbardziej będziemy mogli zrobić to właśnie dzięki karcie kredytowej. Bardzo ciężko nie wspomnieć także o tym, że przecież dzięki karcie kredytowej będziemy mogli również wynajmować hotele, a także samochody. Wypożyczalnie aut – szczególnie one, ale także hotele, wymagają właśnie często karty kredytowej. To ma sens, bo jeżeli coś będzie nie tak, będą oni mogli ściągnąć od nas pieniądze. Czyli jeżeli nie będziemy mieli karty, możemy zapomnieć o wynajmie samochodu w słonecznej Grecji czy wynajęciu pokoju w fajnym hotelu. Nie zawsze tak jest, ale jednak w większości przypadków karta kredytowa otwiera nam drzwi.

Zastanów się

Karta kredytowa jest również bardzo polecana takim osobom, które bardzo często biorą kredyty w bankach, a także chwilówki w różnego rodzaju parabankach, których w naszym kraju z całą pewnością nie brakuje. Przecież to jest wszystko wysoko oprocentowane – mniej bądź bardziej. W naszym interesie jest to, aby płacić za zakupy kartą kredytową, dzięki czemu – jeżeli spłacimy kredyt w terminie, nie będziemy musieli nic płacić swojemu bankowi. To jeszcze co prawda zależy od tego, jaka jest nasza umowa z bankiem, ale akurat pod tym względem banki są bardzo przyjazne. I jak tu nie lubić banków? Na całe szczęście są one takimi instytucjami finansowymi, które bywają godne uwagi.

Polecane  Czym jest money back? Sprawdź, ile możesz zyskać