Dlaczego warto mieć kartę kredytową?

Wciąż jeszcze istnieją ludzie, którzy wolą płacić gotówką, niż kartą kredytową. Zwykle są to ludzie starsi, jednak i niektórzy młodzi nie wierzą w szczelność systemów bezpieczeństwa, zatem wolą otrzymywać gotówkę do ręki i płacić nią gdy to konieczne.

Jednakże posiadanie karty kredytowej po pierwsze jest bardzo bezpieczne – zabezpieczenia wciąż się podnoszą, unowocześniają i naprawdę działają sprawnie – a po drugie jest wielce wygodne. O wszystkich zaletach zaraz opowiemy!

Rozwiązanie niezbędne podczas zakupów

Karty kredytowe maja to do siebie, że nawet jeśli w okolicy nie ma bankomatu, możemy zapłacić za swoje zakupy w dowolnym sklepie. Nie musimy też ciągle stać w kolejach do okienka w banku, żeby wybrać sumę, która nas interesuje (i z którą później boimy się iść ulicą). Wystarczy tak naprawdę dowolny bankomat, żeby wybrać pieniądze – nawet za granicą! Karty kredytowe są wygodne, higieniczne (to tylko my je trzymamy w rękach, w przeciwieństwie do pieniędzy), a do tego małe i zmieszczą się wszędzie.

Gdy potrzebujemy zapłacić więcej…

Dodatkową zaletą karty kredytowej jest fakt, że możemy wydać nieco więcej, niż aktualnie posiadamy na koncie. Wyobraźmy sobie, że mamy jakąś ciężką sytuację, ale brakło nam w sklepie kilka złotych. W innym wypadku musielibyśmy oddać jakąś rzecz, albo prosić kogoś (znajomy, rodzina, bank) o pożyczkę. Dzięki karcie kredytowej nie musimy się przejmować takimi chwilowymi kłopotami. Karta kredytowa pozwala bowiem na przekroczenie limitu własnych oszczędności.
Oczywiście, nie możemy tego robić bez końca, bo wydajemy pieniądze banku i kiedyś będzie je trzeba zwrócić. Musimy się więc trzymać na baczności, żeby nie wpaść w spiralę długów, jednak niewątpliwie posiadanie takowej karty to wielkie ułatwienie. Nawet zresztą jeśli zgubimy kartę, to możemy ją łatwo zablokować kontaktując się z biurem klienta. Zresztą, jest ona chroniona specjalnym kodem PIN, a transakcje zbliżeniowe w wielu sklepach są możliwe bez jego podawania jedynie do kwoty 50 złotych. W dodatku wiele banków dodaje do swoich kart dodatkowe promocje – na przykład na usługi na stacjach paliw itp.

Polecane  Karta kredytowa – na co się zdecydować