Dlaczego warto mieć kartę kredytową

Polska to nie chociażby Stany Zjednoczone. A więc nawet jeżeli posiadamy kartę kredytową, to raczej nie jest powiedziane, że żyjemy ponad stan. Przynajmniej nie w takim stopniu jak to ma miejsce w Stanach Zjednoczonych czy w Wielkiej Brytanii, gdzie karty kredytowe napędzają gospodarkę, bo gdyby nie one, sklepy nie notowałyby rekordów sprzedaży. Jednakże karta kredytowa to nie tylko możliwość robienia zakupów na kredyt. Co jak co, ale takie produkty finansowe mają również sporo innych zalet!

Na przykład będziemy mogli uniknąć problemów finansowych, gdy faktycznie będziemy w potrzebie. Różnie to jednak w życiu bywa – człowiek po prostu musi zrobić zakupy, żaden tam konsumpcyjny styl życia, a co do czego przyjdzie, to po prostu nie jest w stanie tego zrobić, bo na koncie pustki. I właśnie w takim przypadku karta kredytowa jest po prostu niezastąpiona. Karta kredytowa jest niezastąpiona również wtedy, gdy chcemy wynająć samochód – szczególnie poza granicami naszego kraju, ale niekoniecznie.

Numer karty kredytowej

Wiadomo, aby dostać samochód, trzeba dać numer swojej karty kredytowej – gdy będzie coś nie tak, na przykład rozbijemy samochód po alkoholu, odpukać, pieniądze zostaną właśnie pobrane z karty. W większości przypadków to na szczęście tylko formalność. Taka formalność, której nie załatwimy bez posiadania ważnej karty kredytowej. Jeżeli jesteśmy już przy podróżowaniu, rezerwowanie hotelu również wymaga w wielu przypadkach karty kredytowej.

Polecane  Po co nam karta kredytowa?

Karta płatnicza a kredytowa

Nie zawsze wystarczy zwykła karta płatnicza, jaką posiada większość z nas. W bardzo wielu przypadkach, szczególnie chodzi o lepsze hotele, nie ma możliwości wynajęcia pokoju, jeżeli nie posiadamy karty kredytowej. Banki wychodzą z założenia, że wszyscy ludzie na poziomie posiadają taką kartę. A jeżeli nie, to nie ma sensu ich obsługiwać, bo potem będzie ciężko wyegzekwować ewentualne środki finansowe. Wydaje się zatem, iż większość z nas powinna przynajmniej zainteresować się tematem kart kredytowych. To coś naprawdę godnego zainteresowania.

Więcej informacji na stronie https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe /