Jak wybrać kartę kredytową

Karta kredytowa jest niezwykle przydatnym i pożytecznym narzędziem codziennej obsługi. Musimy tylko korzystać z niej odpowiedzialnie i co najważniejsze wybrać tą najlepszą dla nas.

Przed wyborem karty kredytowej powinniśmy sprawdzić wysokość opłat za jej korzystanie.

Zazwyczaj korzystanie z niej jest bezpłatne pod kilkoma warunkami

Przede wszystkim musimy z niej często korzystać. Banki narzucają minimalną kwotę zakupów, którą musimy przekroczyć każdego miesiąca aby uniknąć opłaty za korzystanie z karty. Zazwyczaj jest to limit na poziomie tysiąca złotych, ale jesteśmy w stanie znaleźć banki gdzie kwota ta jest wyraźnie niższa. Jeśli nie uda nam się przekroczyć narzuconego limitu to musimy się liczyć z opłatą roczną za kartę w wysokości około sześćdziesięciu lub więcej złotych.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie wysokości oprocentowania

Karta jest bowiem czymś w rodzaju dwumiesięcznego nieoprocentowanego kredytu, który bank pozwala nam zaciągać pod pewnymi warunkami. Jeśli regularnie spłacamy zobowiązania i nie przekraczamy terminu dwóch miesięcy to poziom oprocentowania jest dla nas bez znaczenia. Istotny staję się dopiero, kiedy nie nadążamy ze spłatą. W takim wypadku musimy się liczyć z bardzo wysokim procentem, który może dochodzić nawet do dziewiętnastu procent. Warto też porównać oferty ubezpieczenia karty, które oferują banki. Tu możemy znaleźć wiele różnic w zależności od placówki. Najczęściej ubezpieczenie jest płatne ale dobrowolne i możemy z niego w każdej chwili zrezygnować. Jednak niektóre banki dodają pakiet ubezpieczeniowy do kart na własny koszt. Zdarzają się też banki, które narzucają nam płatne ubezpieczenie z którego nie możemy zrezygnować. Warto zatem dokładnie przejrzeć ofertę w tym zakresie, przed podpisaniem umowy. Współcześnie bardzo ważnym parametrem karty kredytowej jest bezpieczeństwo wynikające z jej użytkowania. Coraz częściej używamy bowiem kart do płacenia w sieci internetowej co naraża nas na rozmaite niebezpieczeństwa. Warto wziąć też pod uwagę zasady przeliczania płatności dokonywanych w walutach obcych. To punkt, na który powinni zwrócić wszyscy ci, którzy często podróżują za granice.

Polecane  Dlaczego bankowi zależy, byśmy mieli karty kredytowe?

Więcej na stronie https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/karta-visa-comfort,2.html