6 zalet karty kredytowej

Współczesny rynek finansowy jest doskonale rozwinięty i dla każdego z nas ma do zaoferowania wiele usług idealnie pasujących do naszych aktualnych potrzeb. Wśród wielu różnych dostępnych tu produktów sporym zainteresowaniem cieszą się karty kredytowe.

Na temat takich kart przez długi czas panowało wiele nieprawdziwych mitów. Wydawało się nam, że na posiadanie czegoś takiego może pozwolić sobie jedynie bardzo zamożna osoba. Fakt, w niektórych przypadkach wymogi stawiane przez banki nadal są dość wysokie. Niemniej jednak oferty dotyczące kart kredytowych są już tak zróżnicowane, że w zasadzie każdy może ubiegać się o utrzymanie czegoś takiego. Warto dowiedzieć się, jakie mogą z tego wynikać korzyści – lub potencjalne zagrożenia.

Karta kredytowa – zwykła pożyczka?

Karty kredytowe działają w bardzo prosty sposób. Dysponując taką kartą, możemy dokonywać za jej pomocą różnych transakcji, począwszy nawet od płacenia za zakupy w sklepie. Wartość każdej transakcji tworzy jednak na naszym koncie debet, który musimy następnie spłacić. Sprawia to, że do otrzymania takiej karty potrzebna jest odpowiednia zdolność kredytowa, podobnie jak w przypadku każdej innej pożyczki.

Najważniejsze korzyści

Dzięki karcie kredytowej możemy szybko i wygodnie płacić za każdą transakcję bez przejmowania się, czy na koncie posiadamy akurat wystarczającą kwotę pieniędzy. Ponadto jest to pożyczka na bardzo dogodnych warunkach. Jeśli bowiem wywiążemy się ze spłaty zobowiązań w określonym terminie, to bank nie nalicza nam żadnych odsetek. W zasadzie przy żadnym innym, dostępnym na rynku kredycie nie można liczyć na zerowe oprocentowanie. Jeśli zatem wykorzystamy to w odpowiedni sposób, to posiadanie takiej karty może być niezwykle opłacalne. Z kartą kredytową wiążą się jednak pewne zagrożenia. Przede wszystkim osoba nierozsądna może tu z łatwością wpaść w prawdziwą spiralę zadłużenia. Nadużywając swojej karty tworzymy na koncie ogromny debet, który musimy następnie spłacić. Warto zatem dokonywać wszelkich transakcji ostrożnie.

Polecane  Dodatkowe karty kredytowe dla całej rodziny? Sprawdź, jakie to proste