Karta kredytowa sposób na dodatkową gotówkę

Pożyczkowych ofert w bankach jest bardzo dużo. Do tych, które cieszą się bardzo dużą popularnością należą karty kredytowe.

Rozwiązanie naprawdę wygodne

Karta kredytowa sposób na dodatkową gotówkę

Karty kredytowe są rozwiązaniem bardzo wygodnym. Gdy potrzebna jest nam dodatkowa gotówka, nie musimy za każdym razem występować do banku z wnioskiem o kredyt. Pieniądze możemy zwrócić w tydzień po ich wydaniu albo ich spłatę rozłożyć na dogodne, miesięczne raty. Wysokość miesięcznej raty najczęściej musi wynosi minimum 5 procent zadłużenia na karcie. Karty kredytowe mogą być sposobem na tani kredyt. Trzeba jednak spełnić kilka warunków. Przede wszystkim należy pamiętać o terminie spłaty. Jeśli będziemy pamiętali o tym, aby wpłacić pieniądze na konto karty w okresie bezodsetkowym, nie zapłacimy żadnych odsetek. Okres ten trwa bardzo różnie, najczęściej jest to 50 dni. Po tym czasie dokonując wpłaty, trzeba zapłacić również odsetki.

Ostrożności nigdy za wiele

Z kart kredytowych należy szczególnie ostrożnie korzystać na zagranicznych wakacjach. W przypadku użycia karty kredytowej do wypłaty pieniędzy z bankomatu, bank może naliczyć nam bardzo wysoką, wynoszącą od 3 do 4 procent pobranej kwoty, prowizję. Musimy liczyć się nie tylko z przewalutowaniem transakcji, ale także z tak zwaną opłatą surcharge. W naszym kraju stosowanie tej opłaty jest niedozwolone. Są jednak kraje, w których operatorzy bankomatów od każdej wypłaty żądają dodatkowej prowizji. Nawet w tych bankach, które oferują na całym świecie bankomaty za darmo, nie dotyczy to prowizji surcharge. Wysokimi prowizjami obciążone są także wypłaty gotówki z bankomatów na terenie Polski. Pamiętajmy więc, aby karta kredytowa służyła nam przede wszystkim do transakcji bezgotówkowych.

Polecane  Jak korzystać z karty kredytowej

Zaletą karty kredytowej jest to, że możemy dostać ją w dowolnym banku, nie tylko w tym, w którym mamy rachunek oszczędnościowy-rozliczeniowy. Wysokość otrzymanego kredytu uzależniona jest od naszych miesięcznych dochodów. W wielu bankach karty kredytowe wydawane są za darmo. Ale musimy zapłacić za ich użytkowanie i za odnowienie. Opłata może wynieść kilkadziesiąt złotych.