Karta kredytowa z supermarketu

Kredyt całkiem słusznie kojarzony jest bezpośrednio z produktem bankowym. To instytucje bankowe mają prawo na podstawie istniejących przepisów do udzielania klientom kredytów wszelkiego rodzaju – zabezpieczonych i niezabezpieczonych, w tym również na bazie karty kredytowej, dla której klientowi przyznawany jest limit kredytowania. Zdarza się, że kredytobiorca uzyskuje kartę z limitem kredytowym w supermarkecie budowlanym czy w sklepie z asortymentem elektronicznym. Jak to działa?

Karta Visa Castorama

W ofercie kart kredytowych w Santander Banku Polska znajduje się karta kredytowa Visa Castorama, która dostępna jest dla klientów od ręki w sklepach budowlanych marki Castorama. Limit kredytowy, jaki może być zapewniony w takiej karcie, wynosi do 20 000 zł, który klient może wydatkować na dowolne zakupy. Jeśli spłaca zaciągnięty w ten sposób kredyt w ciągu maksymalnie 54 dni okresu bezodsetkowego, nie pociąga to za sobą żadnych dodatkowych kosztów i nie powoduje naliczenia przez bank odsetek. W przeciwnym wypadku dług może zostać rozłożony na raty bez odsetek na okres od 3 do 6 miesięcy, bez konieczności podpisywania kolejnych umów. Taką kartę można uzyskać w Punkcie Usług Finansowych w sklepach Castorama, po złożeniu wniosku i podpisania stosownej umowy.

Karta kredytowa Media Markt

Podobnie działa karta kredytowa Visa Media Markt, w przypadku której dług zaciągnięty w ramach karty jest nisko oprocentowany. RRSO kredytu wynosi zaledwie 9,09 proc. Karta daje stały dostęp do pieniędzy i możliwość wygodnej spłaty zakupów na raty. Okres bezodsetkowy wynosi do 54 dni, w czasie których można korzystać z limitu kredytowego za darmo. Karta Visa Media Markt pozwala na dostęp do ofert promocyjnych Visa Oferty, a także na dokonywanie bezpiecznych płatności internetowych dzięki usłudze 3D Secure. Jeśli istnieje taka konieczność, kartą klient wypłaci pieniądze w gotówce z bankomatu. Ma zawsze wygodny dostęp do informacji o swojej karcie w Bankowości Internetowej Santander Banku Polska i w aplikacji mobilnej.

Polecane  Czy płacenie kartą jest bezpieczne? Sprawdź