Karty kredytowe, czyli korzystny kredyt

Karty kredytowe to produkty finansowe o charakterze pożyczkowym, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Bez wątpienia wynika to z faktu, że jest to narzędzie wygodne i proste w obsłudze, a co ważniejsze, bardzo bezpieczne.

Niepodważalną zaletą kart kredytowych jest także to, że przy racjonalnym korzystaniu z tego rozwiązania, można skutecznie i legalnie uniknąć regulowania odsetek.

Karty kredytowe, czyli korzystny kredyt

Darmowy kredyt

Karta kredytowa to jedno z popularnych narzędzi finansowych o charakterze pożyczkowym. W przeciwieństwie do standardowego kredytu, spłata zadłużenie w przypadku karty kredytowej obejmuje określony okres, w którym odsetki nie są naliczane.
Karty kredytowe z założenia przeznaczone są do realizowania transakcji bezgotówkowych. Co prawda istnieje możliwość wypłaty gotówki w bankomatach danego banku, nie mniej jednak operacje te wiążą się z koniecznością uregulowania opłaty manipulacyjnej, natomiast w przypadku transakcji bezgotówkowych nie ma żadnych opłat.
W praktyce oznacza to, że płacąc za pomocą karty kredytowej za zakupy w markecie czy zakup paliwa na stacji benzynowej można spokojnie korzystać z kredytowanych środków, nie ponosząc z tego tytułu dodatkowych opłat.
Każda transakcja, gotówkowa lub bezgotówkowa, obciąża kartę kredytową. Łączna wartość transakcji nie może przekraczać ustalonej w umowie wysokości kredytowanych środków.

Taka karta to również obowiązki

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest spłata zadłużenia. W przeciwieństwie do alternatywnych produktów pożyczkowych, spłata zadłużenia na karcie kredytowej jest bardzo elastyczna – właściciel może uregulować kwotę minimalną, ustaloną przez bank, zapłacić jednorazowo całość zadłużenia lub dowolną kwotę mieszczącą się w przedziale pomiędzy wartością minimalną, a zadłużeniem całkowitym.
Warto podkreślić, że spłata zadłużenia przed upływem terminu wolnego od odsetek sprawia, że bank nie będzie naliczał odsetek wynikających z korzystania z karty kredytowej, co dla użytkownika oznacza darmowy kredyt.
Skutecznie i legalnie można także uniknąć opłaty rocznej – w tej sytuacji konieczne jest dokonanie takiej ilości transakcji w ciągu roku, by ich łączna wartość była równa lub wyższa od kwoty wskazanej przez bank.
Inaczej rzecz ujmując, aktywne korzystanie z karty kredytowej to doskonały sposób na dodatkową gotówkę bez konieczności regulowania odsetek kredytowych.

Polecane  Karty kredytowe – coraz bardziej popularne