Karty kredytowe – dodatkowe finansowanie

Wiele osób najbardziej obawia się nagłych wydatków w związku z tym, że nie mają takiej możliwości, by wcześniej odłożyć pieniądze na takie trudne chwile. Jeśli ktoś nie ma oszczędności to niestety znajduje się w trudnym położeniu w momencie, gdy taki nagły wydatek się pojawia.

Aby sobie z tym poradzić warto mieć jakieś finansowe zabezpieczenie

Z pomocą przychodzą tutaj banki, które dają nam okazję do tego, by mieć dodatkową formę finansowania bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Chodzi tutaj o taką opcję jak karta kredytowa albo też kredyt odnawialny w rachunku bankowym. Np Santander Consumer Bank posiada ofertę, w ramach której klienci mogą z takich finansowych mechanizmów korzystać i jak się okazuje sporo osób o takie dodatkowe finansowe zabezpieczenie się stara.

Brak kosztów, pieniądze na niespodziewane wydatki

Zarówno karta kredytowa jak i linia kredytowa w rachunku bieżącym to rozwiązania, które pozwalają mieć pewny bufor finansowego zabezpieczenia. Jeśli bowiem ktoś zdecyduje się na taką ofertę będzie miał zawsze do swojej dyspozycji dodatkowe pieniądze, jednak nie będzie musiał z nich korzystać. Jeśli nie będzie takich pieniędzy wykorzystywał to nie będzie w danym momencie ponosił żadnych kosztów. Samo posiadanie karty kredytowej czy kredytu odnawialnego nie wiąże się z kosztami. Te pojawiają się w momencie, gdy ktoś wykorzysta jakąś część środków w ramach udzielonego mu limitu. Wtedy od tej wykorzystanej kwoty naliczane będą odsetki. Jeśli część zostanie spłacona to wtedy odsetki będą liczone od pozostałej kwoty zadłużenia aż do chwili całkowitej spłaty. Zazwyczaj dodatkowo karta kredytowa ma taką formę, w której przez 30 albo 60 dni jest okres bezodsetkowy, a więc w tym czasie nie płaci się żadnych kosztów za wykorzystane z karty środki. Jeśli więc ktoś wie, że szybko będzie w stanie zwrócić pieniądze to dla niego będzie to świetna opcja, dzięki której będzie zwracał dokładnie tyle pieniędzy ile wykorzystał, nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów.

Polecane  Programy lojalnościowe i programy partnerskie z kartami kredytowymi