Karty kredytowe dostępne w sklepach

Coraz częściej decydujemy się na zakupy ratalne. Wiele sklepów w swoich siedzibach posiada punkty, za pośrednictwem których można rozłożyć spłatę należności za zakupy na raty. W niektórych sieciach handlowych pojawiły się dodatkowe opcje płatności. Jedną z nich jest karta kredytowa przygotowana specjalnie dla klienta konkretnego sklepu.

Dlaczego warto korzystać ze sklepowych kart kredytowych?

Jedną z podstawowych zalet kart kredytowych wydawanych w sklepach jest ich dostępność. Karty kredytowe można dostać niemal od ręki, jeśli oczywiście wniosek o udzielenie kredytu zostanie pozytywnie rozpatrzony przez kredytodawcę. Tak jest m.in. w przypadku karty kredytowej MediaMarkt. Santander Consumer Bank po rozpatrzeniu wniosku udziela kredytu w postaci karty kredytowej. O kartę można się ubiegać dokonując zakupów we wskazanej sieci marketów. Jest to jedna z form rozłożenia na raty kosztu zakupów.

Karty kredytowe dostępne w sklepach

Dlaczego wybrać kartę, a nie spłatę ratalną?

Karty kredytowe wystawiane w sklepach rozkładają spłatę należności za zakupiony towar na raty. Tym samym nie różnią się od zwyczajnej umowy zakupu ratalnego. Spłata zadłużenia zarówno w jednym jak i w drugim wypadku jest rozłożona na oprocentowane raty. Jednakże wartym podkreślenia jest fakt, iż w przypadku kart kredytowych istnieje możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania. Jeśli dokonana zostanie w określonym w regulaminie czasie bank nie nalicza odsetek, co z pewnością pozytywnie działa na kieszeń klienta.

Polecane  Poznaj trzy zalety karty kredytowej, które ułatwią Ci codzienne życie

Dodatkowe zalety karty kredytowej

Możliwość rozciągniętej w czasie i nieoprocentowanej spłaty zadłużenia to duży plus kart kredytowych, jednak nie jedyny. Większość kart to nie tylko opcja ratalnych zakupów, ale również możliwość dalszego korzystania z pożyczonej gotówki. Karta kredytowa umożliwia dokonywanie zakupów nie tylko w jednej sieci, ale w każdym sklepie, w którym można płacić bezgotówkowo. Ponadto daje możliwość wypłacania pieniędzy z bankomatu. W razie potrzeby można otrzymać dodatkowe karty, z których korzystać będą mogli członkowie rodziny.

Karta kredytowa to doskonały sposób na zakupy ratalne. Pozwala nie tylko spłacić w wygodny sposób należność za zakupy, ale również korzystać z dodatkowych pieniędzy na bardzo korzystnych warunkach.