Pożyczka bez pożyczki – debet w koncie i karta kredytowa

Głównym sposobem zarabiania każdego banku jest uzyskiwanie odsetek od pieniędzy przez niego pożyczanych. Banki najbardziej lubią duże inwestycje, na przykład kredyty hipoteczne czy factoring, ale zdecydowanie nie pogardzą także małymi pożyczkami, które wcale nie są gorszym interesem.

Po prostu są rozdrobnione. Warto przyjrzeć się dwóm sposobom na pożyczanie pieniędzy od banku, które mogą być darmowe lub prawie darmowe, chociaż tylko na krótki czas.

Debet w koncie

Debet w koncie jest stosunkowo mało popularną usługą, ponieważ we wszystkich swoich opcjach jest to usługa płatna nawet wtedy, kiedy się z niej nie korzysta. Debet polega na tym, że z konta można wybrać więcej środków niż na nim było. W tym celu trzeba zawrzeć specjalną umowę z bankiem, która będzie określała, ile tych środków można wybrać, ile bankowi się zapłaci za taką możliwość i jakie odsetki się zapłaci, jeśli realnie się skorzysta z takiej opcji. Jest to usługa tania, ale jeśli zsumuje się wymienione tutaj pozycje, okazuje się, że ziarnko do ziarnka i zebrała się miarka. Dlatego jeśli ktoś realnie miałby mieć problemy z płynnością, ma to swój sens, ale umiarkowany.

Karty kredytowe

Znacznie popularniejszym i o niebo lepszym sposobem na szybkie pożyczanie pieniędzy jest korzystanie z kart kredytowych. Karty kredytowe to możliwość dokonywania zakupów, ale też na przykład wykonywania przelewów z pieniędzy banku, które potem trzeba oddać w określonym terminie. Jeśli się to zrobi, nie ma odsetek. Samo posiadanie karty kredytowej zwykle bywa związane z jakąś miesięczną opłatą, ale taka opłata może zostać zniesiona, jeśli na przykład wykona się odpowiednią ilość transakcji. Czasami na kartach kredytowych można nawet zarobić, ponieważ banki pobierają prowizje od podmiotów, którym płacimy, dzięki czemu są chętne do podzielenia się z nami częścią tej prowizji w ramach różnych promocji, jeśli tylko odpowiednio często i w odpowiedni sposób będziemy korzystać z karty. Nie warto tylko zapominać o spłacie, bo to wiąże się z powstaniem poważnych odsetek.

Polecane  Karta kredytowa: sposób na dodatkową gotówkę