Zimowe podróże

Zima to dla wielu z nas okres podróży. Wyjazd na narty lub snowboard czy też podziwianie gór spowitych śniegiem wiążą się jednak z określonymi kosztami. Czy w takim przypadku możemy w ogóle liczyć na oszczędności? Tak, jeśli skorzystamy z odpowiednich produktów bankowych, takich jak karta kredytowa VISA TurboKarta oferowana przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów.

Karta kredytowa a zwrot kosztów paliwa i innych kosztów związanych z użytkowaniem pojazdu

Wyjazd w zimową podróż wiąże się przede wszystkim z kosztami paliwa. Podróżowanie w zimowej aurze drenuje często nasze portfele, ze względu na trudne warunki jazdy i konieczność używania ogrzewania. W takim przypadku średnie spalanie na 100 km może wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Na paliwie można jednak oszczędzić, korzystając ze zwrotów na karcie kredytowej.

TurboKARTA od Santander Consumer Bank oferuje w takim przypadku zwrot za paliwo w wysokości 1% wydanych pieniędzy. To jednak nie wszystko. Z taką kartą odzyskamy bowiem środki w tej wysokości wydane także na inne zakupy na stacji benzynowej, gdzie zwykle jest drożej niż w innych sklepach. W skali miesiąca możemy oszczędzić do 30 złotych, co daje 360 złotych w skali roku.

Karta kredytowa a inne wydatki

W ramach karty kredytowej możemy skorzystać ponadto z puli dodatkowych środków na inne wydatki podczas zimowej podróży. Ich spłaty dokonamy w kolejnych miesiącach, gdy będziemy dysponować odpowiednią kwotą. Warto przy tym pamiętać, że odsetki nie są naliczane do określonego dnia po wydatku. W przypadku Santander Consumer Bank – Bank od kredytów możemy liczyć na bezodsetkowy okres spłaty sięgający nawet 54 dni (1 miesiąc rozliczeniowy + 24 dni na spłatę). Pozwala to na spokojne rozplanowanie naszych wydatków, biorąc pod uwagę także bieżące koszty życia.

Polecane  Karta kredytowa – jak działa i jak z niej korzystać?

Karta kredytowa a car assistance

Korzystając z karty kredytowej możemy liczyć także na inne dodatkowe usługi pomocne w zimowych podróżach. Jednym z atrakcyjnych dodatków oferowanych przez Santander Consumer Bank jest assistance. W jego ramach Centrum Alarmowe zapewni pojazd zastępczy, zakwaterowanie w hotelu oraz opiekę nad dziećmi w przypadku awarii lub kradzieży auta. Co więcej, z assistance możemy skorzystać także wtedy, gdy zabraknie nam paliwa. Zostanie nam ono dowiezione we wskazane miejsce. To bardzo ważne, ponieważ przy podróżach do zimowych kurortów takie sytuacje się zdarzają w przypadku wielu godzin stania w korku w związku z dużą liczbą turystów na drodze lub wypadkiem blokującym trasę dojazdu. W ramach assistance zyskujemy także dostęp do Serwisu Informacyjnego. Uzyskamy na nim przydatne informacje komunikacyjne dotyczące sytuacji na drogach i pogody. Pakiet Assistance jest całkowicie bezpłatny. Nie musimy się zatem martwić o dodatkowe koszty obsługi, jeśli z niego skorzystamy w razie takiej potrzeby.