Czemu warto płacić kartą

Karta kredytowa to jedna z form zadłużenia finansowego, alternatywna dla m.in. kredytu gotówkowego. Usługa oferuje atrakcyjne warunki spłaty, jak np. okres bezodsetkowy, a także pozwala przeznaczyć środki na dowolny cel. Jakie są wady i zalety karty kredytowej? Wyjaśniamy poniżej.

Karta kredytowa – jak to działa?

Karta kredytowa działa jak limit kredytowy – nie są to jednak środki wypłacane bezpośrednio na konto, lecz dostępne są w formie karty. Gdy płacisz taką kartą, środki są pobierane ze specjalnego rachunku kredytowego, otwartego dla usługobiorcy po zawarciu umowy z bankiem. Zdarzają się sytuacje w życiu codziennym, które mogą wywoływać stres – brak środków na lot powrotny, hospitalizację czy nagły remont spowodowany awarią. Płatność kartą w Internecie jest wtedy wygodnym rozwiązaniem. Sprawdź, dlaczego warto mieć przy sobie kartę kredytową.

Główne zalety płacenia kartą

Karta kredytowa jest podstawowym narzędziem płatniczym, ale może służyć również jako produkt bankowy kredytowy. Wśród jej zalet jest m.in. duża swoboda i łatwy oraz szybki dostęp do pieniędzy bez prowizji czy odsetek – w ramach spłaty podczas okresu bezodsetkowego. Zanim zdecydujesz się z niej korzystać, dowiedz się o niej czegoś więcej i zobacz ofertę Santander Consumer Bank- bank od kredytów. Wyjaśniamy, jak działa, dlaczego warto zdecydować się na nią i jak pozwoli zapewnić sobie płynność finansową bez ryzyka zadłużenia. Oto największe zalety karty kredytowej.

Polecane  Dlaczego warto płacić kartą kredytową? 5 powodów

Czemu warto płacić kartą Santander Consumer Bank?

Elastyczność i wygoda. Zastanawiasz się, jakie są wady i zalety karty płatniczej? Karta kredytowa jest bardzo wygodna, ale także elastyczna w użytkowaniu pod względem umowy. Jeśli nie masz pieniędzy w portfelu albo na koncie, możesz korzystać z przyznanego limitu i później spłacić podjęte środki bez kosztów. Jeśli nie przekroczysz ustalonego terminu, będzie to pożyczka bez odsetek. Poza tym możesz płacić kartą kredytową również z poziomu telefonu.

Dostępność. Karta kredytowa jest dostępna dla każdego, kto ma co najmniej 18 lat. Bank nadaje numer karty, a następnie użytkownik ustala indywidualny PIN. Wysokość limitu na karcie kredytowej ustala pożyczkodawca na podstawie wpływów comiesięcznych oraz historii kredytowej. Nie można wydać środków ponad ustalony limit. Dla osób, które nie chcą mieć takiego limitu, rozwiązaniem będzie z kolei karta debetowa. Santander Consumer Bank oferuje też karty dostępne bez wychodzenia z domu – umowę można podpisać przez Internet lub za pośrednictwem kuriera.

Okres bezodsetkowy. Usługa ta gwarantuje bardzo atrakcyjne warunki spłaty, w tym okres bezodsetkowy, czyli czas, w których można dysponować dodatkowymi środkami bez żadnych opłat. Możesz kupić coś teraz, a zapłacić za to później. Karta kredytowa Visa TurboKARTA czy karta Visa Comfort Plus z oferty Santander Consumer Bank pozwala na dysponowanie środkami przez 54 dni – tyle wynosi okres bezodsetkowy.

Płacąc kartą Visa TurboKARTA, można otrzymać do 360 zł zwrotu rocznie za wybrane zakupy. Za obsługę karty Visa Comfort Plus nic nie płacimy – poza tym okres bez odsetek trwa do 54 dni, gwarantowane są też bezpieczne płatności internetowe z usługą 3D Secure.

Polecane  Dodatkowe karty kredytowe dla całej rodziny? Sprawdź, jakie to proste

Visa TurboKARTA to stały dostęp do pieniędzy, ale także wygodne płatności zbliżeniowe, możliwość spłaty zobowiązania w ratach, opcja wypłaty pieniędzy z bankomatu​​ i możliwość otrzymania dodatkowych kart dla bliskich

Niskie koszty. Korzystanie z karty kredytowej nie naraża na koszty, jeśli spełnimy określone warunki zapisane w umowie, np. wykonamy wymaganą liczbę transakcji w danym okresie oraz spłacimy kwotę zobowiązania w okresie bezodsetkowym.

Środki na dowolny cel. Poza tym karta kredytowa udostępnia środki na dowolny cel – można je wydać na zakupy w sklepie odzieżowym czy elektronicznym, na wakacje lub niewielki remont mieszkania albo biura. To duże ułatwienie, jeśli nagle potrzebujemy zastrzyku gotówki. Karta kredytowa to również wygoda w podróży – zapłacisz nią za hotel, bilet lotniczy, obiad czy benzynę albo bilety wstępu do różnych atrakcji. Do kwoty 100 zł możemy zapłacić kartą lub urządzeniem wyposażonym w funkcję płatności zbliżeniowej (NFC) bez podawania PIN-u.

Bezpieczne zakupy. Karta zapewnia większe bezpieczeństwo niż gotówka, którą można łatwo ukraść. Poza tym w ramach usługi Chargeback można otrzymać zwrot pieniędzy za produkt lub usługę, jeśli sprzedawca nie wywiązał się z umowy – nie wysłał towaru albo wysłał produkt niezgodny z opisem czy uszkodzony, albo nastąpiła pomyłka techniczna w rozliczeniu transakcji. W razie zgubienia czy kradzieży karty można ją szybko zastrzec online, w oddziale lub telefonicznie. Poza tym dzięki usłudze 3D Secure płatności internetowe są w pełni bezpieczne.

Polecane  Karty kredytowe

Dodatkowe benefity. Płatności kartą Visa TurboKARTA pozwalają m.in. na nawet 360 zł zwrotu rocznie za zakupy, zniżki w myjniach samochodowych, restauracjach, pubach, kawiarniach oraz na zakupy na stacjach paliw.

Łatwe zarządzanie kartą. Zarządzanie kartą jest wyjątkowo proste i intuicyjne – w Santander Consumer Bank można samodzielnie decydować m.in. o wysokości limitów, aktywować kartę i ustalić PIN, zablokować ją albo zastrzec w razie zagubienia czy kradzieży. Bank zapewnia wygodny dostęp do informacji o karcie w Bankowości Internetowej i aplikacji mobilnej.

Szybka i zawsze dostępna gotówka. Karta pozwala na dostęp do dodatkowych środków, a po spłacie zadłużenia limit kredytowy odnawia się w każdym miesiącu. To wygodna opcja w razie zakupów tradycyjnych oraz internetowych. Można zapłacić kartą albo dokonać wypłaty gotówki. Czemu warto płacić kartą? Rekomendujemy korzystanie z karty podczas transakcji bezgotówkowych, gdyż są one bezpłatne. Karta pozwala korzystać z limitu kredytowego, nie obciążając osobistego rachunku.

Za pomocą karty kredytowej można zatem m.in. dokonywać płatności bezgotówkowych, wypłacać pieniądze z bankomatu oraz dokonywać transakcji w sklepach internetowych, ale także zarządzać.