Dodatkowe korzyści płynące z kart kredytowych

Karty kredytowe znane są przede wszystkim jako alternatywa dla kart bankomatowych i w naszym kraju są bardzo często wykorzystywane właśnie w taki sposób. Robimy nimi zakupy i niczym się nie przejmujemy. W praktyce różnica dla nas polega tyko na tym, że nie musimy się przejmować, czy wypłata już wpłynęła. Jeśli nie wpłynęła, nasze zadłużenie na karcie spłacimy zwyczajnie po jakimś czasie, według normalnego schematu rozliczania karty i nie będzie tak, że karta zostanie odrzucona, ponieważ jest pusta. Wygodne i przyjemne. Nie jest to jednak bynajmniej jedyna korzyść, jaka płynie z wykorzystywania kart kredytowych. Takich korzyści jest dużo więcej.

Możliwość korzystania z niektórych usług

W XXI wieku karty kredytowe są już na tyle rozpowszechnione i tak wygodne, że bardzo wiele biznesów w zasadzie nie widzi możliwości działania bez ich wykorzystania. Jeśli chcemy skorzystać z usług takich biznesów, konieczne jest posiadanie karty kredytowej i wylegitymowanie się nią. Co prawda takich biznesów nie ma jeszcze zbyt wiele i człowiek pozbawiony karty kredytowej nie zostanie wyrzutkiem, ale ich liczba rośnie. Najpopularniejszą usługę tego typu świadczą wypożyczalnie samochodowe, które oferują nam możliwość brania samochodów pod warunkiem, że przekażemy im kartę kredytową z odpowiednim limitem. Jest to dla nich zabezpieczenie, że jeśli narobimy szkód, będą mogli wyegzekwować należne im pieniądze. Bez karty kredytowej, a czasami nawet dwóch dla droższych pojazdów, nie dostaniemy samochodu, a jeśli dostaniemy, będziemy musieli w wypożyczalni zostawić sporo pieniędzy jako zastaw.

Polecane  Karty kredytowe

Promocje i programy lojalnościowe

Bardzo często banki i różne firmy, w tym sami emitenci kart, tacy jak Visa i MasterCard, oferują nam przeróżne zniżki i mechanizmy promocyjne związane z korzystaniem z ich kart. Można odzyskać część pieniędzy wydanych w konkretnych miejscach lub rachunki w tych miejscach będą związane z odpowiednim rabatem. Tego typu mechanizmów jest wiele i warto się z nimi zapoznać przed wyborem karty odpowiedniej do naszych potrzeb.